perspektywy
Szukaj:
Witamy Cię Gościu na perspektywy. Zarejestruj się lub zaloguj, aby otrzymać pełen dostęp do strony.
...Kto dziś obchodzi imieniny...
trwa inicjalizacja, prosze czekac...Gry online
...Online...
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 158
Najnowszy Użytkownik: Marek
...Zobacz Temat...
perspektywy | Perspektywy | Konie...moje konie...
Strona 1 z 8 1 2 3 4 > >>
Autor Istota zwana koniem
Dorcik
Użytkownik

Data rejestracji: 21.08.10
Dodane dnia 03-09-2010 09:12
Taaaak ,konie ,moje konie ......
Nie wiem ,gdzie umiescic ten temat ,więc wsadzam go tutajsmiley
Jakby cos nie pasowało Madziu ,to przenieś go gdzie indziej ...

Bardzo chcę pisac o mojej fascynacji ,miłosci do tych zwierząt ,o wzajemnym zrozumieniu siebie nawzajem ,a na czym to polega ..nie wiem ,naprawde nie wiem smiley.Ale dla mnie przebywanie z tymi zwierzetami ,kontakt pozwala mi odpocząc ,oderwac sie od realiów zycia codziennego ,nie zwariowac ...
Lubię z nimi rozmawiac ,dotykac ,czuc ich ciepło ,gre mięsni ,spokój ,tego nie umiem dostrzec w świecie ludzi .....Bo dla mnie nie ma nic piekniejszego niz rozmowa z nimi ,naprawdę ....smiley

Przenosze tylko malutka częśc zdjec i notatek o koniach z Imladis ....I jezeli mi pozwolicie ,dalej bede o nich i o mnie w ich cudownym świecie pisac smiley
Jurek juz te zdjęcia zna ,bo Go maltretuje bez przerwy nimi smiley ,ale teraz pomaltretuje innych ,hiiii

Może zaczne od czegoś takiego smiley

...Gdy Stwórca zapragnał stworzyc konia ,powiedział do wiatru :''Chcę zrodzic z ciebie istotę ,która byłaby w stanie unieśc na sobie moich czcicieli.Ta istota ma byc kochana przez wszystkich moich poddanych,ale także ma wzbudzac strach we wszystkich,którzy działają wbrew moim przykazaniom ''. I stworzył konia i zawołał do niego :''Stworzyłem ciebie ,niezrównanego.Wszystkie skarby tej ziemi spoczywaja między twoimi oczami....Bedziesz szczęśliwy wszedzie ,na całej ziemi....Bedziesz latac bez skrzydeł,bedziesz zwyciężac bez miecza ... ''

Jest to jeden z licznych ,zachowanych do naszych czasów przekazów proroka Mahometa.Mahomet był nie tylko twórca islamu,lecz także załozycielem hodowli koni czystej krwi arabskiej.Jednak te słowa nie odnoszą sie jedynie do koni arabskich,lecz do każdego konia smiley

Początek zaczerpnełam z ksiązki ''Handbuch Pferde''

Jeżeli chodzi o mnie samą -to czar,przypisywany koniom od tysięcy lat ,nie przeminął do dziś smiley.Na końskim grzbiecie można uciec od trosk dnia codziennego ,znależc się blizej natury.Kontakt z przyrodą sprawia ,że możemy sie poczuc odrobinkę szczęśliwsi ,jakbyśmy blizej nieba ....

Przedstawiam Wam koniki z którymi ja obcuję:

Dżakarta i Jutlandia

konie na łące

Jazda konna stanowi także skuteczną forme terapii dla chorych z różnymi schorzeniami ośrodkowego układu nerwowego ,a ponadto jest nadzwyczaj odprężająca dla jeźdzca.Efekt ten jest coraz częsciej wykorzystywany przez terapeutów w leczeniu osób niepełnosprawnych ..
Do nas przyjeżdżają dzieci z Ochronki i naprawdę można zauważyc fantastyczną relację między koniem ,a dzieckiem .... Aż się buzia uśmiecha od ucha do ucha widząc radośc w oczach dzieci smiley

Moja córka -Kasia -na Juracie smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Istota zwana koniem
Magdalena
Super Administrator

Data rejestracji: 15.09.09
Dodane dnia 03-09-2010 21:04
...Gdy Stwórca zapragnał stworzyc konia ,powiedział do wiatru :''Chcę zrodzic z ciebie istotę ,która byłaby w stanie unieśc na sobie moich czcicieli.Ta istota ma byc kochana przez wszystkich moich poddanych,ale także ma wzbudzac strach we wszystkich,którzy działają wbrew moim przykazaniom ''. I stworzył konia i zawołał do niego :''Stworzyłem ciebie ,niezrównanego.Wszystkie skarby tej ziemi spoczywaja między twoimi oczami....Bedziesz szczęśliwy wszedzie ,na całej ziemi....Bedziesz latac bez skrzydeł,bedziesz zwyciężac bez miecza ... ''

Az mi ciarki przeszły - wspaniałe istoty, niezmiernie mądre i fascynujace - pisz o nich i wklejaj jak najwiecej zdjęć. Watek jest Twój smiley Hihi Wiedziałąm, że kochasz te zwierzaki smiley
Dorcik
Użytkownik

Dodane dnia 04-09-2010 16:45
Dziekuje Ci bardzo ,bardzo Madziu smiley

Postaram sie pisac jak najwiecej o mojej pracy z nimi ,o moim kontakcie ,o przyjemnosci przebywania z tymi cudownymi istotami smiley

Taaak ...to bardzo mądre i inteligentne zwierzęta ,naprawde smiley
Zdjęcia też będe wklejac ,abyscie mogli nasycic oczy tymi ''cudownosciami ''-hiii
Magdalena
Super Administrator

Dodane dnia 04-09-2010 17:55
Będę czekać smiley
Edytowane przez Magdalena dnia 04-09-2010 17:56
Jurek
Użytkownik

Data rejestracji: 01.02.10
Dodane dnia 05-09-2010 04:31
Trzymam za Ciebie kciuki Dorotko... będę Ci tutaj towarzyszył - i na pewno nie tylko ja! Stwórz tu taki Twój - niepowtarzalny - pełen miłości i ciepła kącik relacji człowieka z koniem. Nikt poza Tobą tak tego tematu nie czuje i nie potrafi tego tak zrobić, jak właśnie Ty...
To nieprawda, że mnie końmi maltretujesz. Przecież wiesz, że lubię wszelkie zwierzęta, jakże bym więc miał nie lubić koni i opowieści o nich - zwłaszcza z ust takiego fascynata nimi, jak Ty?
Nie przeszkadza mi zupełnie, że te zdjęcia, które prezentujesz już widziałem - to piękne zdjęcia, a piękna nigdy dość...
Z niecierpliwością czekam na dalsze Twoje opowieści... i zdjęcia smiley
Dorcik
Użytkownik

Dodane dnia 05-09-2010 14:11
Jurek napisał/a: To nieprawda, że mnie końmi maltretujesz. Przecież wiesz, że lubię wszelkie zwierzęta, jakże bym więc miał nie lubić koni i opowieści o nich - zwłaszcza z ust takiego fascynata nimi, jak Ty?
Nie przeszkadza mi zupełnie, że te zdjęcia, które prezentujesz już widziałem - to piękne zdjęcia, a piękna nigdy dość...
Z niecierpliwością czekam na dalsze Twoje opowieści... i zdjęcia smiley

Oooo Jureczku ,a gdzie ja napisalam ,ze Cie konmi maltretuje ,hmmm ...Ja napisalam ,że zdjeciami Cie maltretuje ,no smiley
Jezeli chodzi o koniki ,to ja nie mam zahamowan i moge tak 24 godziny na dobę o nich ...jezeli Cie to nie znudzi to prosze bardzo ,hihihihihhi smiley

Będą dalsze ciągi tylko chwilowo nie mam dostepu do mojego kompa -się zepsuł-a tam mam wszystkie zdjęcia smiley..A moje opowiesci chce urozmaicac zdjeciami ,bo tak mi sie wydaje i lepiej i milej smiley
Edytowane przez Dorcik dnia 05-09-2010 14:18
Jurek
Użytkownik

Dodane dnia 06-09-2010 00:09
Ja też lubię przeplatać tekst zdjęciami... to masz smiley ... konik ode mnie... przyjmij do stada...

Edytowane przez Magdalena dnia 06-09-2010 19:02
Dorcik
Użytkownik

Dodane dnia 06-09-2010 21:58
No fantastyczny mama z dzieckiem ..strasznie mi sie podoba smiley
Uwielbiam Rudzielce -są fantastyczne smiley
Ta ukwiecona łąka tez piekna ..
Dziekuję Ci ślicznie
Magdalena
Super Administrator

Dodane dnia 09-09-2010 20:03
a ja mam piękny pulpit smiley
Dorcik
Użytkownik

Dodane dnia 10-09-2010 14:20
Madzia -to mam dla Ciebie nasze koniki z naszej stadniny ...Niestety nie mam dostepu do moich zdjęc smiley Komputer całkowicie mi padl ,ale sciagnelam zdjecia z naszej zabnieńskiej strony smiley

To nie sa zdjecia robione przeze mnie ,tylko przez Mateusza ,który robI zdjecia koniom do gazet m.in;do Konia Polskiego smiley

JUTLANDIA -dla mnie pieknosc ,nad pieknosciami ....Hodowcy nie lubią srokaczy ,dlaczego ,nie wiem ,dla mnie to jeden z moich ukochanych koni ...To bardzo mądra klacz ,lubi przebywac z ludźmi ,ale w jeździe prawdziwa ''wariatka''-hihihihhihihhi
Pani Marysia -chciala ja sprzedac rok temu ,ale zrezygnowala -powod -Agnieszka -jedna z trenek pojechala z innymi jezdźcami na 2-dniowy zlot ..Nie wiadomo co sie stalo ,ale konie im pouciekały i zaginely w lesie smiley Myslelismy ,ze juz nie wroca ..Ale po 2 dniach Jutlandia razem z innymi prowadzac je ,cale poranione, wróciły do domu ,własnie dzieki niej ....

JURATA -mój konik pod siodło ...Nazywana drugą ''Dorotka '' ,cudowna pod siodłem ,strasznie ustepliwa ,w tereny pod siodło znakomita ,usłuchana ,grzeczna dziewczyna ,ale jak chce to umie pokazac pazurki ....Nie lubi byc glaskana ,ani myta ..powod ma łaskotki ....Taaak -konie maja łaskotki ....

No i DUMA STADNINY -JUSTUS
Piekny ogier ,jak Go widze ,to mam dreszcze ,bo naprawde tak doskonałego ogierka o tak doskonałej budowie ,wzroscie , charakterze nie widziałam smiley
W tym roku zdobył w Białce :
- tytuł championa w klasie ogierów 2-letnich
- tytuł Młodzieżowego Championa Ogierów Polski
- tytuł Best In Show pokojnując Młodzieżową Championkę Klaczy Młodszych Polski
- oraz najwyższą ocenę ze wszystkich koni uczesniczących w championacie smiley

A to moja pokrewna duszyczka -Dzakarta -rozumiemy sie bez słów ,cudowna pieszczocha bez 2 zdan smiley

A to moja drugie szczęcie -Dessa-indywidualistka ..Teraz to juz prawie 2-letnia klacz ,ale zdjecia mam niestety na moim dysku smiley
Gdzies mam ja na Imladis ,ale nie umiem teraz znaleźc smiley

CDN ....
Edytowane przez Dorcik dnia 16-12-2010 09:53
Jurek
Użytkownik

Dodane dnia 11-09-2010 05:25
To Twoje zdjęcie z Dżakartą - fantastyczne! Wydaje mi się najlepsze z wszystkich Twoich z końmi, które dotychczas miałem okazję oglądać.

Tu widać, jak na dłoni jak kochasz te konie... i, wiem że się nie obrazisz - dostrzegam pomiędzy wami pewne podobieństwo smiley
Tak się dzieje często, nie przejmuj się smiley Zwierzęta się do nas, a pewnie i my do nich, upodobniają. Zawsze mi mówiono że mój pies (ten, który zmarł zeszłej zimy) jest bardzo do mnie podobny...
Patrzyliśmy wówczas na siebie podejrzliwie i... nagle wybuchaliśmy śmiechem... Tak, tak... ja i pies smiley
Magdalena
Super Administrator

Dodane dnia 12-09-2010 09:02
Tez mi ktos powiedział, że jesteśmy podobni z moim psem - zaśmiałam się, ze chyba tlko pod tym kątem, że mamy tyle samo w biodrach smiley.
Ale już wiem - ja i mój pies - warczymy przy jedzeniu - czas na posiłek, to święta rzecz smiley

Dorcik - kiedy będziecie (a może byliście?) na zawodach w Stadzioe Ogierów Łobez (Świętoborzec)?
Dorcik
Użytkownik

Dodane dnia 13-09-2010 10:39
Magdalena napisał/a:
Tez mi ktos powiedział, że jesteśmy podobni z moim psem - zaśmiałam się, ze chyba tlko pod tym kątem, że mamy tyle samo w biodrach smiley.
Ale już wiem - ja i mój pies - warczymy przy jedzeniu - czas na posiłek, to święta rzecz smiley

Dorcik - kiedy będziecie (a może byliście?) na zawodach w Stadzioe Ogierów Łobez (Świętoborzec)?

Hhihihihhihihihi smiley
No taaaak ,jeżeli chodzi o Dżakarte ,taak z tym się zgodze w biodrach mamy tyle samo, heheehehe,smiley

Madzia -p.Marysia nie jeździ z ogierami ,bo Ona z ogierów ma tylko Justusa ,a i tak Go chce sprzedac smiley Inne ogierki po prostu po przechodzeniu przez różne badania , eliminacje itd ,zostaja wałahami ...smiley
Ale jeżeli to blisko Ciebie -ten Łobez - to tylko podaj mi datę ,a ja biorę moją Kasię i przyjeżdżamy ,serio !!!
Magdalena
Super Administrator

Dodane dnia 14-09-2010 08:48
na razie nie ma nic ciekawego - http://sbslobez.com/
Dorcik
Użytkownik

Dodane dnia 15-09-2010 13:46
Ostatnio gdzies mi ''źle '' potrzebowalam dzisiaj uporzadkowania mysli ,a gdzie je znajde jak nie u koni i z końmi smiley Z moim światem smiley

Integracja mojego synka z Kajtunią i Flintą

Jezeli o mnie chodzi ja moge tak cały dzień patrzec na nie i nigdy dosyc ,nigdy -totalny relaks

A Miranda -hmm -jak to Miranda ,chodzi własnymi ścieżkami i pognała na drugą strone do chlopaków i czeka ....smiley

i widząc ,że ''nici''z tego smiley wraca do swojego stada klaczy smiley

a chłopaki,jak to chłopaki ,zawiedzeni smiley-a z tyłu są lasy ,po których jeździmy ,totalny odlot smiley

Dżakarta -czyz nie jest piekna ,smiley

koniki

spacer

nie ma to jak wspólne jedzenie z jednego talerza smiley

...i Flinta padła po długim spacerze,hihihihhihi

Jantra

Jolene -zwana przez wszystkich Żolinką smiley Moje nastepne Kochanie smiley.Ona jest takim zwanym potocznie ''kundelkiem '' ,poniewaz juz niestety bez rodowodu ....Poniewaz jej mama ma ją ze swoim wnukiem -nie wnikajmy smiley Balismy się ,że mogą byc problemy ,bo to bliska więź ,ale urodziła się przepiekna klaczka ,co widac na zdjęciu smiley

Dessa smiley

piekne niebo nade mną i Flintą smiley

Edytowane przez Dorcik dnia 15-09-2010 18:28
Jurek
Użytkownik

Dodane dnia 16-09-2010 02:55
Jestem pod wielkim wrażeniem Dorotko... - pięknie tu u Ciebie... Mnóstwo zwierząt, ruchu, a jednocześnie atmosfera wytchnienia i spokoju - Harmonia współżycia zwierząt i ludzi... A Dżakarta faktycznie niczego sobie dziewczyna...

Ech osiodłać ją i w step szeroki ruszyć... Chciała by tego, prawda? - widać to po niej.
Dorcik
Użytkownik

Dodane dnia 16-09-2010 10:54
Jurek napisał/a:
Jestem pod wielkim wrażeniem Dorotko... - pięknie tu u Ciebie... Mnóstwo zwierząt, ruchu, a jednocześnie atmosfera wytchnienia i spokoju - Harmonia współżycia zwierząt i ludzi... A Dżakarta faktycznie niczego sobie dziewczyna...

Ech osiodłać ją i w step szeroki ruszyć... Chciała by tego, prawda? - widać to po niej.

Dziekuję smiley Przytuliłabym Cię ,ale nie mam jak ,więc tak tulę wirtualnie smiley

Taaak atmosfera wytchnienia ,spokoju ,szczęscia ,miłosci ...Uczucia ,które buzuja w Tobie taka siła ,że az dech w piersiach zapierają ,a zarazem ten spokój ,ogarniajacy całe moje ciało ,ccudowne uczucia smiley

Och Jureczku -osiodlac i pojechac ,poczuc ten wiatr w zaglach ,wiatr na całym ciele ,zapach konia ,jego swój oddech i galopowac ,zapomniec o wszystkim ....To cięzko nawet opisac .....

A Dżaki -taaaak -ona bedzie cudowna pod siodłem -piekna,nieokiełznana dziewczyna ..i jeszcze chwilkę i nareszcie siąde sobie na nią ...jeszcze chwilkę musze poczekac smileyAz mam motylki w brzuszku smiley

Magdalena
Super Administrator

Dodane dnia 16-09-2010 20:56

zakładam wędzidło
kolejny juz raz
porywam wiatr w kieszeń
szumiący

spod kopyt wykute
grudy zbłotniałe
czarnoskrzydłe śmierci oznaki
niechcący

zbliżam się kłusem
we mgle poranka
wśród bitych gałęzi na twarzy
do źródeł
Jurek
Użytkownik

Dodane dnia 16-09-2010 21:03
Dziekuję Przytuliłabym Cię ,ale nie mam jak ,więc tak tulę wirtualni

...ależ wirtualnie Dorciku tak samo ważne, tak samo się liczy... tul, tul... nie żałuj smiley I ja Cię tulę... smiley

Nie mam koni Dorotko ale na brak zwierząt nie narzekam - oto moje dwa: suczka Aza z.... imienia nie pamiętam, bodaj Kociłapek... Jeśli uznasz, że nie zaśmiecają Ci końskiego tematu - to weź... na zdrowie... smiley

[/URL]
Magdalena
Super Administrator

Dodane dnia 16-09-2010 21:18
słodzizny smiley
Strona 1 z 8 1 2 3 4 > >>
Skocz do Forum:
...Logowanie...
Nazwa Użytkownika

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
...Ostatnie Artykuły...
( kruczy sen )
( *** )
spotkaliśmy się jutro
...Nawigacja...
Strona Główna
Galeria
Artykuły
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Download
FAQ
Kontakt
Szukaj
Wiersze Bazyliszka
Mapy - więcej w linkach
...Na Forum...
Najnowsze Tematy
Need to share sth wi...
Hi
spodnie jeansowe dla...
meble z drewna litego
ŚWIAT MIKRO W MAKRO ...
Najciekawsze Tematy
S-BOX XXL [703]
Istota zwana koniem [151]
coś tam coś tam o... [134]
Cisza [68]
Tuz za progiem ;) [34]

Nic nie jest skończone wszystko jest nieskończone

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl