perspektywy
Szukaj:
Witamy Cię Gościu na perspektywy. Zarejestruj się lub zaloguj, aby otrzymać pełen dostęp do strony.
...Kto dziś obchodzi imieniny...
trwa inicjalizacja, prosze czekac...Gry online
...Online...
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 158
Najnowszy Użytkownik: Marek
...Zobacz Temat...
perspektywy | Perspektywy | Perspektywy
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor ŚWIAT MIKRO W MAKRO FOTOGRAFII
Jurek
Użytkownik

Data rejestracji: 01.02.10
Dodane dnia 18-06-2012 14:12
ŚWIAT MIKRO W MAKRO FOTOGRAFII

Świat mikro zdumiewa, zdumiewa nie tylko bogactwem form o jakich się twórcom filmów sains-fiction nawet nie śniło ale i przepychem barw czystych i "doskonale położonych" - nieodłączny znak Największego Artysty.

Dlaczego ten maleńki świat, na co dzień ukryty dla naszych oczu, tak zdumiewa, przecież jest naturalną kontynuacją świata "pełnowymiarowego"? Otóż, przyczyna jest raczej prosta. Ten "duży świat", który nasze oczy dostrzegają na co dzień już nam się opatrzył na tyle, że w natłoku codziennych wydarzeń zupełnie go nie dostrzegamy. Nasz umysł pracuje w sposób wybiórczy, a nasze zmysły, w tym oczywiście wzrok, podążają w ślad za nim.

Dla przykładu, gdy idę fotografować ptaki i poszukuję ich w konarach drzew zupełnie nie dostrzegam kwiatów i owadów. Depczę po nich nie zdając sobie z tego zupełnie sprawy. I przeciwnie, gdy fotografuję kwiaty i owady, a zwłaszcza te najmniejsze, na których trzeba skupić całą swoją uwagę, aby ich po prostu nie zgubić, wówczas zupełnie nie dostrzegam ptaków i nawet nie słyszę ich śpiewu. Na co dzień mamy do czynienia z sytuacją jeszcze inną (nie zawsze przecież fotografujemy). Nasz umysł, czy tego chcemy czy nie, cały czas jest zaprzątnięty sprawami, które uznajemy za bardzo ważne. Planujemy, kalkulujemy, roztrząsamy minione wydarzenia, doszukujemy się w nich błędów i ważnych wskazówek na przyszłość. Bywa też, że się na kogoś złościmy, jesteśmy zagniewani czy urażeni. Nasze zmysły podążają oczywiście w ślad za naszymi myślami. I wówczas nie widzimy nic. Nie widzimy kwiatów polnych ani owadów, nie widzimy ani nie słyszymy ptaków. Do tego stopnia stajemy się wówczas ślepi i głusi, że potykamy się o wystający korzeń, w mieście wpadamy na latarnię lub uderzamy głową o nisko zawieszony znak drogowy (zdarzyło mi się smiley ), niekiedy nawet nie słyszymy tego, że ktoś nas woła po imieniu.

Jest niezwykle mało ludzi, którzy są zdolni do bycia cały czas lub bywania tu i teraz. I tylko oni są w stanie dostrzec całe niebywałe bogactwo barw, kształtów i dźwięków otaczającego świata. I nie są to wbrew pozorom esteci mówiący: och, jakie to czy tamto jest piękne. Patrzą oni wybiórczo. Piękne i doskonałe jest wszystko w równym stopniu.

Dość gadania, podziwiajmy nasz świat w jakim nam przyszło żyć. Tu w pigułce.

Madziu, wiem że i Ty fotografujesz, i to od lat(!), te wszystkie otaczające nas cuda. Mam nadzieję, że podzielisz się tu z nami swoimi doświadczeniami i zdjęciami oczywiście. Do czego naturalnie i innych uczestników tego forum zachęcam.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ŚWIAT MIKRO W MAKRO FOTOGRAFII
Jurek
Użytkownik

Dodane dnia 18-06-2012 14:47

Jurek
Użytkownik

Dodane dnia 18-06-2012 14:53

Magdalena
Super Administrator

Data rejestracji: 15.09.09
Dodane dnia 20-06-2012 09:20
Jasne Jurku, jasne, piękne są Twoje zdjęcia i robalki - już zapomniałam ich nazwy. Z domu wrzucę co nieco - z prac podczas plewienia, gdy to leżałam na grządce zamiast chwastami się zająć smiley
Wiga
Użytkownik

Data rejestracji: 02.10.10
Dodane dnia 22-06-2012 22:16

Uploaded with ImageShack.us
Edytowane przez Wiga dnia 26-06-2012 08:56
Jurek
Użytkownik

Dodane dnia 22-06-2012 23:57
Świetne to zdjęcie Wiga! Nie wiem czy je powiększałaś ale ja z ciekawości tak i okazuje się, że ten Twój świerszcz ma... zeza! Nosz korcze smiley Uśmiałem się setnie smiley

A ja dzisiaj przyniosłem.., hm, chyba to lis? smiley

Edytowane przez Jurek dnia 23-06-2012 00:06
Magdalena
Super Administrator

Dodane dnia 23-06-2012 08:02
o,żesz... to ja nie pokazuję swoich smiley smiley
Magdalena
Super Administrator

Dodane dnia 23-06-2012 08:07

Magdalena
Super Administrator

Dodane dnia 23-06-2012 08:11

Jurek
Użytkownik

Dodane dnia 24-06-2012 00:40
Bardzo ciepłe te Twoje zdjęcia Madziu i takie tajemnicze. A już to drugie, bajka! Zauważ jaka to znakomita ilustracja tego, co pisałem we wstępie: Świat mikro zdumiewa, zdumiewa nie tylko bogactwem form o jakich się twórcom filmów sains-fiction nawet nie śniło ale i przepychem barw czystych i "doskonale położonych" - nieodłączny znak Największego Artysty.
No i... upolowałaś "wełniaczka", tego maleńkiego, czerwonego pajączka, na którego i ja czatuję, niestety jednak, póki co widuję go tylko wówczas kiedy nie mam pod ręką aparatu.

Ja nowe zdjęcia wstawię później.
Magdalena
Super Administrator

Dodane dnia 24-06-2012 13:42
Mam jego zdjęcia ostrzejrze smiley - trochę dziwnie wyglądało chyba jak leżałam na grządce, ale tam tyle życiasmiley A kolorystyka... Wiesz-najtańszy z możliwych obiektywów połączony z pierścieniami smiley Tylko one tak szybko biegają i fruwają i fruwają smiley
Jurek
Użytkownik

Dodane dnia 26-06-2012 00:45
Kolorystyka... -najtańszy z możliwych obiektywów -piszesz

Coś jest frapującego w tych prostych (tanich) rozwiązaniach. Takich pełnych uroku, zbliżonych do mojego widzenia świata, zdjęć pejzażu jakie robiłem zwyczajną komórką (zaledwie 3.2 m.p!) nie jestem w stanie zrobić obecnie z matrycą 14 m.p, a już zwłaszcza pod światło. Wszystko jest albo szalenie ostre i precyzyjne, albo rozlane - albo czarne, albo białe, nie ma nic z tej "poezyjności", którą chętnie bym widział na zdjęciach.
Dałaś pszczołę i ja dam smiley Twoja pszczoła delikatnie, wykwintnie wręcz siedzi na kwiecie (jabłoni?) a moja się nie certoli... tarza się bez zahamowań w pyłku kwiatowym mniszka smiley

A tu, kwiat truskawki
Edytowane przez Jurek dnia 26-06-2012 00:55
Wiga
Użytkownik

Data rejestracji: 02.10.10
Dodane dnia 26-06-2012 08:52
Aż słychać bzykanie tyle tu tych robalkówsmiley

Magda w Twoich zdjęciach, a zwłaszcza tym ostatnim jest taki inny świat jak gdyby inny wymiar, pełen tajemnic choć na wyciągnięcie ręki. Trzeba się jednak czasem rzucić na grządkę i popodziwiać

Ja mam problemy z ustawieniem ostrości i brak mi czasem cennej cechy jaką jest cierpliwość smiley

Osa

chyba szerszeń

Jurek
Użytkownik

Dodane dnia 28-06-2012 12:24
Czy to szerszeń..? W realu nie miałbym najmniejszych problemów z rozpoznaniem. Miałem z nimi wielokrotnie do czynienia, raz byłem ukąszony. A tu? Zdjęcia niekiedy mocno zakłamują, mogę więc jedynie powtórzyć za Tobą - chyba szerszeń smiley
Ja mam jedynie dwa zdjęcia szerszeni, w tym jedno w locie, oto jedno z nich. to na pewno szerszeń.

Magdalena
Super Administrator

Dodane dnia 29-06-2012 23:09
Jurku - alez ona ufajfanasmiley)) Swoją drogą bardzo podoba mi się mlecz w makro i tejego zawijasy. Podziwiam Was za fotografię szerszeni, niestety moja filozofia buddyjska idzie w kąt przy nich -za często goszczą u mnie w domu i od razu atakują. Jakiej cudaki - wlatują wieczorami po zgaszeniu światła, nosz,chyba są gdzieś na dachu... Nie można mieć otwartego okna...
Na razie wygrywam,ale potem mam kaca...
Magdalena
Super Administrator

Dodane dnia 29-06-2012 23:16

Edytowane przez Magdalena dnia 29-06-2012 23:28
Magdalena
Super Administrator

Dodane dnia 29-06-2012 23:18

Magdalena
Super Administrator

Dodane dnia 29-06-2012 23:24

Magdalena
Super Administrator

Dodane dnia 29-06-2012 23:25

Magdalena
Super Administrator

Dodane dnia 29-06-2012 23:26

Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:
...Logowanie...
Nazwa Użytkownika

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
...Ostatnie Artykuły...
( kruczy sen )
( *** )
spotkaliśmy się jutro
...Nawigacja...
Strona Główna
Galeria
Artykuły
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Download
FAQ
Kontakt
Szukaj
Wiersze Bazyliszka
Mapy - więcej w linkach
...Na Forum...
Najnowsze Tematy
Need to share sth wi...
Hi
spodnie jeansowe dla...
meble z drewna litego
ŚWIAT MIKRO W MAKRO ...
Najciekawsze Tematy
S-BOX XXL [703]
Istota zwana koniem [151]
coś tam coś tam o... [134]
Cisza [68]
Tuz za progiem ;) [34]

Nic nie jest skończone wszystko jest nieskończone

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl