perspektywy
Szukaj:
Witamy Cię Gościu na perspektywy. Zarejestruj się lub zaloguj, aby otrzymać pełen dostęp do strony.
...Kto dziś obchodzi imieniny...
trwa inicjalizacja, prosze czekac...Gry online
...Online...
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 22
Najnowszy Użytkownik: Marek
...Łobeska baba Wielkanocna 2014...

Dodane przez Magdalena dnia kwiecień 16 2014 08:45:57 1 Komentarzy - 977 Czytań - Drukuj
...Łobez...

Dodane przez Magdalena dnia kwiecień 11 2014 07:23:24 0 Komentarzy - 806 Czytań - Drukuj
...Sarenkowo...

Dodane przez Magdalena dnia kwiecień 11 2014 07:22:42 1 Komentarzy - 885 Czytań - Drukuj
......Opowieść o ludziach nie_stąd... ...
Są ludzie stąd i ludzie nie_stąd. Opowiem tobie o ludziach nie_stąd. Ludzie nie_stąd zazwyczaj, ale nie zawsze mają trudne dzieciństwo, często trudne życie. Wybierają je, aby przypomnieć sobie, gdy już się narodzą, po co przyszli. Gdyby mieli dobre dzieciństwo, nigdy by sobie nie przypomnieli. Ale często żal jest tak wielki, że ten przysłania wszystko. Ludzie nie_stąd nie zakorzeniają się, choć mają korzenie. Są w drodze, nawet jeśli stoją, ciągle są w drodze, nawet jeśli siedzą, ciągle są w drodze. Ludzie nie_stąd patrzą na ludzi stąd przez lustro weneckie. Tylko wtedy, gdy chcą można spojrzeć im naprawdę w oczy. Ale ludzie stąd nie zawsze są w stanie wytrzymać tego, co widzą a widzą siebie, widzą smutek nad sobą i widzą całą przestrzeń tego, czego widzieć nie chcą. Często nie chcą widzieć miłości, często źle tę miłość pojmują. Dlatego ludzie nie_stąd potrafią tak patrzeć, by ludzie stąd nigdy nie odgadli nawet ich koloru oczu. Ludzie nie_stąd patrzą z cienia, choć nie są cieniem.
wiecej tutaj:

Link

Dodane przez Magdalena dnia wrzesień 22 2012 08:43:12 0 Komentarzy - 917 Czytań - Drukuj
...Poręba, autor Issa, czyta Sisey,oprawa graficzna:filo...
Wideowiersz

Dodane przez Magdalena dnia lipiec 02 2012 16:11:45 2 Komentarzy - 996 Czytań - Drukuj
...Zachodnie firmy dojrzały na Pomorzu wiatrakowe Eldorado, czyli o mitach...
W każdej gminie zarówno powiatu gryfickiego, jak i okolicznych powiatów, nastąpił swoisty pęd ku stawianiu wiatraków. Wszędzie słyszy się o ich zbawiennym wpływie na ekologię oraz wysokich podatkach dla gmin, a dla rolników - opłat za dzierżawę.

Problem w tym, że większość z tego, co mówią przedstawiciele firm, można między bajki włożyć.
Projekty uchwał poszczególnych gmin są podobne, podobnie jak nierzetelne jest studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego poszczególnej gminy.

Cały artykuł tutaj: Link

Dodane przez Magdalena dnia luty 18 2012 19:44:42 0 Komentarzy - 1025 Czytań - Drukuj
...Wiersze Bazyliszka...
Wiersze BazyliszkaZ wielką radością informuję, że Bazyliszek jako PIERWSZY odważył się podesłać swój wiersz. Mam nadzieję, że będzie ich bardzo, bardzo dużo :) Do dyspozycji są wszelkie formy literackie. Piszcie, a ja będę zakładać Wam kąciki. Zapraszam też do komentowania, wyrażania własnych opinii, dyskusji nie tylko na forum. A poetów to my tu mamy :)


Wiersze Bazyliszka
są tu: Link

Dodane przez Magdalena dnia maj 12 2011 22:17:28 0 Komentarzy - 1107 Czytań - Drukuj
...Perspektywy...
To, jak odczuwamy świat i nas samych zależy tylko i wyłącznie od perspektywy, z jakiej spoglądamy. Inaczej widzimy dolinę, będąc w niej, a inaczej – spoglądając na nią z góry, jeszcze inaczej oglądając np. zdjęcia satelitarne.
Tak samo jest z nami. Nauczyliśmy się przyklejać etykietki – osądzać innych na bazie jednego, bądź kilku doświadczeń. A przecież nie ma takiej możliwości, abyśmy byli w stanie ocenić. Oburzamy się, gdy ktoś nas oceni, przyklei nam, niesłuszną według nas, etykietkę. Nie jesteśmy papierowi, nie jesteśmy jedną płaszczyzną. Jesteśmy nieskończonością, bardzo często dla siebie samych – nierozpoznani, bo patrzymy z jednej perspektywy.
Tak samo z dobrem i złem. Nauczyliśmy się dzielić na dobro i zło. A przecież to, co uważamy za dobro, w konsekwencji takim nie musi być i tak samo, to co w danej chwili odczuwamy jako zło, w konsekwencji może być dla nas zbawiennym. Tak jak z węglem – poddany ogromnemu ciśnieniu – staje się w końcu diamentem.
Życie, to nauka i wspaniała przygoda, a doświadczenia są po to, by stymulować rozwój duchowy. Wystarczy przestać się bać...

Dodane przez Magdalena dnia marzec 06 2011 11:41:06 0 Komentarzy - 1213 Czytań - Drukuj
...Kto rządzi żywnoscią, rządzi światem...
Zarząd powiatu łobeskiego negatywnie zaopiniował wniosek koalicji „Polska wolna od GMO” o ogłoszenie obszaru województwa zachodniopomorskiego strefą wolną od organizmów zmodyfikowanych genetycznie.
Tym samym dał ciche przyzwolenie na praktykowanie tego, co już istnieje. O czym jednak nie mówi się odnośnie GMO?

Całość tutaj
Link

Dodane przez Magdalena dnia marzec 05 2011 14:01:42 1 Komentarzy - 915 Czytań - Drukuj
...Dlaczego smok?...

W artykułach nowy temat - Dlaczego smok. Tekst o tym jakie znaczenie ma dla nas smok i dlaczego jego wybór jako nagroda dla wybijających się osób w różnych dziedzinach jest wyborem trafnym.
Zapraszam do czytania

Link


Dodane przez Magdalena dnia luty 23 2011 10:06:59 0 Komentarzy - 1159 Czytań - Drukuj
...Bogini Matka i Baba-Jaga...
W niektórych regionach świata jest bardzo silny kult Matki Boskiej – w innych mniej. Z czego to może wynikać? Być może z wcześniejszego silnego kultu w tych regionach Bogini Matki. I wcale nie musi być tak, jak chcą niektóre kręgi, że kult Bogini Matki oznaczał matriarchat, bo nie o władzę rzeczywistą tutaj chodziło. Tak samo jak nie ma matriarchatu obecnie w Polsce, Włoszech czy Portugalii ani nie było go kilkaset lat temu, choć istniał i istnieje silny kult maryjny. Wystarczy przywołać choćby Częstochowę, czy Serra da Lapa w Portugalii. Czy to oznacza, że jesteśmy i byliśmy społecznością matriarchalną? Odpowiedź jest prosta.
Oddanie się pod opiekę Matki Boskiej nie oznacza oddania się pod władzę kobiet. Opieka ta odnosi się przecież do sfery duchowej. Całowanie kobiety w rękę nie oznacza, poddaństwa. Nie inaczej było z kultem Bogini Matki. Tak naprawdę nigdzie nie ma dowodów na to, że kiedykolwiek istniał matriarchat. Wszelkie podania, legendy odnoszą się do władzy Bogini – w zależności od miejsca noszącej inne imiona, dlatego będę nazywać ją Boginią Matką, choćby z tego względu, że jej domeną były m.in. narodziny – zarówno te rzeczywiste, jak i duchowe.
Analizując paleolityczne figurki Bogini Matki, naskalne rysunki oraz przedstawienia architektoniczne, bądź wykorzystywane w tym celu naturalne ukształtowania widać wyraźnie, że przedstawiają waginę, rodzącą boginię, bądź rodząca boginię z uniesionymi rękoma w geście błogosławieństwa.
Ciekawa rzecz dzieje się w Serra da Lapa, gdzie do dziś przybywają pielgrzymki, bynajmniej nie po to, aby wysłuchać kazania, a przecisnąć się pomiędzy dwoma płaskimi kamieniami i wejść wilgotny korytarzyk.
Przedstawienia Bogini Matki mogą wydawać się nam obrazoburcze, ale nasi przodkowie – Praindoeuropejczycy – nie byli purytanami. Przedstawiali narodziny, takimi, jakimi były.
Cześć Bogini Matki powstała z faktu, że to kobieta daje życie. Do dziś mówimy o cudzie narodzin.
Ten rzeczywisty cud narodzin został przeniesiony na sferę duchową – odrodzenia się duchowego, oczyszczenia. Dlatego, mimo że jest chrześcijaństwo, to ludzie do dziś korzystają z kamieni, które symbolizowały Boginię Matkę, kamieni pomiędzy którymi należało się przeciskać, tak, jak przeciska się rodzące się dziecko. Oczyszczenie polegało na wejściu do wnętrza poprzez ciasne przejście, do wnętrza jaskini, symbolizującej łono, a wyjście symbolizowało ponowne narodziny.

Zaopraszam do czytania
Link

Dodane przez Magdalena dnia styczeń 10 2011 08:08:54 7 Komentarzy - 1299 Czytań - Drukuj
Strona 1 z 2 1 2 >
...Logowanie...
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
...Ostatnie Artykuły...
***
( kruczy sen )
( *** )
***
spotkaliśmy się jutro
...Nawigacja...
Strona Główna
Galeria
Artykuły
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Download
FAQ
Kontakt
Szukaj
Wiersze Bazyliszka
Mapy - więcej w linkach
...Na Forum...
Najnowsze Tematy
ŚWIAT MIKRO W MAKRO ...
S-BOX XXL
Święto Kobiet - życz...
Urodziny DORCIK!!! :...
droga
Najciekawsze Tematy
S-BOX XXL [703]
Istota zwana koniem [151]
coś tam coś tam o... [134]
Cisza [68]
Tuz za progiem ;) [34]

Nic nie jest skończone wszystko jest nieskończone

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl